08 Prill 2020

Pink tallet me spekulimet për shtatzëni

SHBA, 19 prill - Ylli i muzikës, Pink, ka bërë shaka me thashethemet se ajo është duke pritur fëmijën e parë me burrin Carey Hart, duke thënë se ka një foshnjë që peshon 270 kilogramë.

Këngëtarja e hitit "So What", emri i vërtetë i të cilës është Alecia Moore, nxiti spekulimet se ajo është shtatzënë pasi është parë me një fryrje të lehtë të barkut më herët gjatë kësaj jave.

Ajo ka refuzuar të konfirmojë ose të mohojë thashethemet, por ka shfrytëzuar faqen e saj në Twitter për të bërë shaka.

"Jam jashtë palestrës. Zoti e di se kur kjo foshnjë 270 kilogramëshe do të dalë, të cilën e kam rritur për tetë vite. Duhet të jem e fuqishme dhe fizikisht e përgatitur për të", ka thënë Pink.

Këngëtarja vitin e kaluar u ribashkua me ngasësin e motoçikletave, Hart, pas një viti ndarje. Ata ishin martuar më herët në vitin 2006. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 Prill 2020 - Ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Klinikës Infektive, dr. Lindita Ajazaj- Berisha dhe prof.Sali Ahmeti, do të  prononcohen për medie ku do të  jepen informatat e fundit lidhur me trajtimin e pacientëve me Covid-19. (Para Klinikës Infektive, ora 11:00)

- Ministri i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrës së KfW-së për Kosovë Rene Escheman me pjesëmarrës ambasadorin gjerman në Kosovë Christian Held nënshkruajnë dy marrëveshje grant “Rritja e Kapitalit Garantues për Fondin Kosovar për Garanci Kreditore” dhe “Fondi i Sfidave të Kosovës - Arsimi Profesional dhe Trajnimi”. (Ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, ora 11:45)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli viziton mulirin "NTP Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, për t'u informuar për kapacitet prodhuese të miellit në kohë pandemie. (Sllatinë, ora 13:40)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, mban takim me kryetarin e Komunës së Fushë Kosovës. (Ndërtesa e komunës, ora 14:00)

- ANP 'Adem Jashari' së bashku me Minsitrin e Shëndetësisë Arben Vitia, organizojnë konferencën për shtyp në lidhje me donacionin që do të dhurojë Aeroporti në luftimin e pandemisë!  (Ministria e Shëndetësisë,  ora 14:30)

- Mbërrin kontingjenti i parë i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me Covid-19. (ANP “Adem Jashari”, ora 15:45)