09 Gusht 2020

“People”: Julia Roberts është më e bukura në botë

SHBA, 30 prill - Julia Roberts është personi më i bukur në botë sipas klasifikimit të “People” që e shikon fituese për herë të tretë.

Aktorja ka kaluar kolegët Daniel Craig dhe Justin Bieber. Për interpretuesen e Pretty Woman kjo është shfaqja e 12 e saj në klasifikimin e top 100.

Në listë janë edhe Diane Kruger, Channing Tatum, Zoe Saldana, Scarlett Johansson, Jake Gyllenhaal, Jennifer Aniston, Bradley Cooper, Katy Perry, Amanda Seyfried dhe Jennifer Lopez.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)