10 Prill 2020

Paris Hilton ndahet nga i dashuri

SHBA, 13 prill - Paris Hilton thuhet se është ndarë nga i dashuri Doug Reinhardt, pasi sipas saj ai po e shfrytëzonte atë për famë dhe si shtysë për karrierën e tij.

Trashëgimtarja e hoteleve ishte detyruar që të ndërpresë lidhjen e saj me ish-yllin e serialit "The Hills", pasi është zbuluar se ai është bërë producent në një 'reality shou' të motrës së saj dhe se dëshironte që Paris të merrte pjesë në të.

"Paris kurrë nuk ka pasur plane që të marrë pjesë në një 'reality shou', por Reinhardt i bënte presion asaj që të merr pjesë, kurse ajo refuzoi kategorikisht. Pa përfshirjen e saj, ky reality sipas tij është dështim", tha një burim.

Spekulimet u përhapën javën e kaluar kur Hilton u pa vetëm, kurse ish i dashuri i saj Doug Reinhardt, shkoi te prindërit në Aspen.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Prill 2020

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, do ta pret në takim Kryeministrin në detyrë të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar lidhur me situatën aktuale të krijuar nga pandemia COVID-19. (Shtëpia e Bardhë, ora 10:30)

- Shkolla Finlandeze organizon Konferencën Virtuale “Si të regjistroheni në universitetet më të mira në botë” e hapur për të gjithë nxënësit në Kosovë. (Google Meet, ora 14:00)

- Komuna e Prishtinës promovon tunelin dezinfektues, i vendosur si masë shtesë për parandalimin e përhapjes së COVID 19. (Oborri i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, ora 14:30)

- Studentët e arteve të AAB-së, sjellin ekspozitën e parë virtuale të studentëve në Kosovë. (Transmetim live në faqen e Kolegjit AAB në facebook, ora 17:30)