30 Janar 2023

Nora Istrefi, aksident me makinë në Tiranë

Tiranë, 12 shkurt - Nuk ka qenë aspak e këndshme vizita e fundit e Nora Istrefit në Tiranë. Teksa po bënte një xhiro me makinë në zonën e ish-Bllokut, ajo është përplasur me një vajzë tjetër nga kryeqyteti.

Aksidenti u bë shkak për një debat mes tyre, madje këngëtarja nuk ka kërkuar aspak falje, por i ka thënë asaj se ishte artiste, ishte pikërisht Nora Istrefi.

Por, vajzës së aksidentuar nuk i ka bërë aspak përshtypje ky fakt, por i ka kërkuar këngëtares që t’i paguante dëmin, ndryshe do të lajmëronte policinë.

Më në fund Nora është dorëzuar, pasi e dinte se ishte fajtore në incident. Kjo nuk është hera e parë për Norën, pasi në Prishtinë, policia e ka gjobitur disa herë për shpejtësi të lartë dhe parkim të gabuar.

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 janar 2023

 - Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione, takohet me përfaqësues të Komisionit Vlerësues Mjekësor për Statusin dhe të Drejtat e Personave Paraplegjik dhe Tetraplegjik. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)

- Kuvendit Komunal të Rahovecit mban mbledhjen e parë për këtë vit. (Salla e KK-Rahovec, ora 10:00)
    
 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendin të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, C301, ora 11:00)
 
- Komuna e Vushtrrisë organizon ceremoninë e zbulimit të lapidarit të Dëshmorëve të Kombit, Sadri Maksuti e Sadik Malaj. Merr pjesë dhe kryetari i Komunës. Ferit Idrizi. (Fshati Stanoc, magjistralja Prishtinë-Mitrovicë, afër furrës “Evropa”, ora 13:00)
    
- Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim, diskuton për Planin Hapësinor për Parkun Kombëtar “Bjeshkët e Nemuna”. (Salla e Asembles Komunale në Pejë, ora 13:00)
    
- Fondacioni Friedrich Ebert në Prishtinë prezanton draft-statutin për “Asociacionin e Komunave në të cilat Komuniteti Serb i Kosovës është Shumicë”, i hartuar nga kjo organizatë në partneritet me Institutin Evropian për Paqe (EIP). (Hotel Prishtina, ora 13:30)

- Partia Demokratike e Kosovës mban sot konferencë. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 14:00)


- Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Ferizaj organizon ceremoninë e shpalljes së “Sportistit të Vitit 2022”. (Teatri “Adriana” në Ferizaj, ora 17:00)