09 Gusht 2020

Naomi Campbell, shtatzënë

SHBA, 28 prill - Mosha 40-vjecare mund të jetë koha e duhur për t'u bërë nënë.

Naomi Campbell së shpejti mbush 40 vjec dhe zërat për një shtatzani të mundshme të "Venerës së zezë" po shtohen gjithnjë e më shumë.

Duket se top model po përgatitet edhe të martohet me babanë e bebes që pret, manjatin rus Vadislav Doronin. Shumë tabloide janë të sigurta për të këtë lajm, sidomos ato ruse.

Sipas informacioneve të deritanishme Doronin po organizon një festë gjigante për të ditëlindjes e të dashurës së tij. 'New York Post', tregon se Vladi po merret edhe me detajet më të vogla të festës, vendndodhja e së cilës është tepër sekret.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)