25 Tetor 2020

Moss dëshiron të lërë duhanin dhe alkoolin

SHBA, 14 maj - Kate Moss dëshiron të lërë duhanin dhe alkoolin, sepse planifikon të lindë fëmijë me të fejuarin e saj, kitaristin e "The Kills", Jamie Hince.

Supermodelja ka njoftuar se po përdor hipno-terapi për të shmangur veset e saj, si cigarja dhe alkooli, pasi dëshiron që të mbetet shtatzënë.

Një burim i ka thënë tabloidit "The Sun", se Moss është e vetëdijshme se konsumon shumë duhan dhe e tepron me alkool, kështu që ajo po vizitohet për të shmangur këto vese.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Tetor 2020

- Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës mbahet dita e dytë e fazës finale të projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës vazhdon kampionatin Individual për veteran për vitin 2020. (Shkollën fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- OJQ Sport4all organizon turneun e streetballit "Prishtina Streetball 2020". (Amfiteatri i Pishines se Germise,  ora 12:00)  

- Partia Demokratike e Kosovës dega në Prishtinë mban konferencë për medie. (Dega e PDK-së në Prishtinë afër restaurant Tiffany në Prishtinë, ora 13:00)