23 Shtator 2018

MKRS dhe Komuna e Shtimes nënshkrujn memorandume bashkëpunimi

Prishtinë, 17 prill - Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, do ta vizitojë Komunën e Shtimes me ç’rast do të takohet me kryetarin e Komunës, Naim Ismajlin.

Gjatë këtij takimi, mes MKRS-së dhe Komunës së Shtimes do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi.

Kalendari

Ngajrjet e datës 23 shtator 2018

- Mbahet ceremonia e hapjes zyrtare te Javes Evropiane te Sportit. (Hotel Swis Diamond, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyrët qendrore të Vetëvendosjes, ora 13:00)