28 Maj 2020

Megan Fox: Nuk jam femra për një natë

SHBA, 9 mars - Aktorja hollivudiane Megan Fox që ka marrë edhe një famë të madhe si sex-simbol falë bukurisë së saj, rrefen një prej sekreteve të jetes intime.

Në një intervistë për “Harper’s Bazaar”, shprehet së gjatë gjithë jetes ka shkuar në shtrat vetëm me dy meshkuj, të dashurin e fëmijerisë dhe bashkëshortin aktual Austin Green.

“Nuk mund të bej seks pa dashuri. Kur e mendoj me duket e tmerrshme. Nuk jam femra e duhur për një natë. Jam e lidhur shumë me djalin e bashkëshortit. E kam parë të rritet që kur ishte tre vjec dhe ai tani është pjesë e jetes time. Ndihem përgjegjëse për të dhe kërkoj të jem gjithmonë e pranishme”, thekson aktorja.

Por pavarësisht impenjimit në familje, Fox duket se ka shumë pak kohë për të rritur vogelushin sepse kohet e fundit ajo ka realizuar disa filma të suksesshem si, \"Transformers\", \"Passion Play\", \"Jonah Hex\" dhe \"The Crossing\".

Kalendari

Ngjarjet e datës 28 Maj 2020 - Mbahet mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike në të cilën do të votohet Raporti Vjetor i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë, si dhe shpallja e konkursit për zgjedhjen e “Kryesuesit të Komisionit Shqyrtues të Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit”, etj. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 11:00 -mbledhja do të mbahet pa prezencën e mediave)

- Ambasada e Italisë dhe Ushtria Italiane prezantojnë kontributet e tyre për Ministritë e Shëndetësisë dhe Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe të Administratës Publike në përgjigje të pandemisë globale Covid-19 në Kosovë. (Salla e konferencave të Administratës Qendrore të QKUK-së, ora 11:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit në të cilën do të diskutohet kërkesa e KOSTT-it për miratimin e Planit të biznesit, propozim rregullorja për rendin dhe qasjen e  mediave dhe të publikut në punën e Kuvendit, propozim rregullorja për shfrytëzimin e automjeteve të Kuvendit, raporti i shpenzimeve të Kuvendit, shpenzimet e telefonisë mobile dhe reprezentacionit, etj. (Ndërtesa e Kuvendit, salla  C-301, ora 12:00)

- Një delegacion austriak i kryesuar nga Ministri për Evropë dhe Punë të Jashtme, Alexander Schallenberg do të qëndrojë për vizitë të shkurtër zyrtare në Republikën e Kosovës ku do të pritet nga Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca. (Hapësirat e Terminalit VIP të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, ora 15:45)

- Lëvizja Vetëvendosje organizon protestë. (Sheshi “Skënderbeu”, ora 17:00)

- Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, Ministri i Integriemev Evropiane Blerim Reka se bashku me Ministrin për Evropë dhe Punë të Jashtme te Austrisë, Alexander Schallenberg dhe Ministren për Evropë e Austrisë, Karoline Edtstadler mbajnë konferencën e përbashkët për media. Aeroporti i Prishtinës, ora 17:00)