26 Janar 2020

Mbahet tryeza shekncore 'Agim Gjakova në letrat shqipe'

Prishtinë, 13 prill - Qendra Shqiptare e Studimeve Letrare, "Pjetër Budi" nga Tirana, në bashkëpunim me Shtëpinë Botuese SAGA në Prishtinë organizojnë tryezën shekncore "Agim Gjakova në letrat shqipe. 

Në këtë tryezë do të paraqiten studiues dhe shkrimtarë nga Tirana, Prishtina etj. me kumtesa mbi jetën dhe veprën letrare té autorit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 janar 2020

- Let’s Do It Kosova dhe Grupi për Mbrojtjen e Liqenit të Badocit organizojn aksion pastrimi në liqenin e Badocit. (Liqeni Badocit, ora 10:00 - nisja bëhet nga zyret e Let’s Do It Kosova, ora 9:30)

- Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport e Komunës së Istogut për nder të “Tre Dëshmorëve të Shkollës Shqipe “ do të organizoj turnirin ndërkombëtarë në shah UÇA.92. (Restorant Butrint në Istog, ora 10:30)