25 Tetor 2020

Marisa Miller femra më seksi në planet

SHBA, 12 maj - Marisa Miller është votuar Femra më Seksi në Planet sipas një sondazhi të lexuesve të revistës FHM.

Supermodelja amerikane, e cila ka punuar për Sports Illustrated, Victoria\'s Secret dhe Harley Davidson, ka marrë këtë kurorë nga fituesja e vitit të kaluar, aktorja Megan Fox, e cila zbret në vendin e dytë.

Biondina ka qenë fituese e miliona votave të mbledhura nga revistat FHM në mbarë botën, të cilët kanë votuar së bashku për të krijuar një listë globale.

Revista është e popullarizuar në vende të ndryshme, që nga Afrika deri në Gjermani, duke mos lënë anash Francën, Rusinë dhe Indinë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Tetor 2020

- Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës mbahet dita e dytë e fazës finale të projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës vazhdon kampionatin Individual për veteran për vitin 2020. (Shkollën fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- OJQ Sport4all organizon turneun e streetballit "Prishtina Streetball 2020". (Amfiteatri i Pishines se Germise,  ora 12:00)  

- Partia Demokratike e Kosovës dega në Prishtinë mban konferencë për medie. (Dega e PDK-së në Prishtinë afër restaurant Tiffany në Prishtinë, ora 13:00)