10 Gusht 2020

Madonna sërish modele e Dolce & Gabbana

SHBA, 27 prill - Stefano Gabbana ka konfirmuar se Madonna do të jetë modelja e fushatës së Dolce&Gabbana për linjën e veshjeve të femrave për sezonin vjeshtë/dimër 2010.

Duke u bazuar në suksesin që pati reklama e Madonnas vitin e kaluar për këtë kompani, u përhapën spekulime për mundësinë që 51-vjeçarja të jetë modelja e dyshes italiane sërish, ndërsa tashmë kjo u konfirmua nga Stefano Gabbana.

"Madonna... ajo është gjithnjë më e mira!!!! Do të bëj një fushatë të veshjeve të femrave... Fotografimi po shkon për mrekulli!!!! Ajo është e bukur dhe i pëlqen kjo", ka shkruar Gabbana në faqen e tij në Twitter. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)