09 Gusht 2020

Madonna, këngëtarja më e dëgjuar e dhjetëvjcarit

Londër, 8 prill - Kompania britanike Ppl që punon me të drejtat muzikore në Angli, ka publikuar disa të dhëna, sipas të cilave, Madonna është këngëtarja më e dëgjuar e dhjetvjecarit të fundit në Britaninë e Madhe.

Me këto të dhëna, ajo mposht legjendarët Beatles dhe Robbie Williams. Vendin e katërt e mban grupi i muzikës rock, Queen.

Presidenti i Ppl, Fran Nevrkla, renditja është ideuar në bazë të të drejtave të shpërndarjes të paguara nga lokalet publike si diskotekat, baret, pub-et, radiot dhe televizionet. Kjo është një surprizë e hidhur për fansat e Beatles.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)