20 Shtator 2020

Madonna, 700 mijë euro në vit për formën fizike

SHBA, 10 korrik - Madonna së shpejti mbush 52 vjec, por objektivi i saj është të tregojë 15 me pak.

Mbretëresha e muzikës pop i ka shpallur luftë moshës duke kaluar orë të tëra në palestër, duke mbajtur dietë të hekurt dhe herë pas herë duke bërë ndonjë ndërhyrje të vogël në fytyrë.

Ky përkushtim për veten i \'grabit\' Madonna-s një shumë parash prej rreth 700 mijë euro në vit dhe përllogaritjen e ka bërë \"Daily Mirror\".

Madonna përdor një locion trupi që kushton 600 euro (një kuti), krem mbrojtës nga dielli 1800 euro,(një copë) si dhe kremëra të ndryshëm kundër rrudhave që kapin një vlerë prej 75 mijë euro në vit.

Po nuk mbaron me kaq...Madonna nuk mund të pijë ujë normal, por gjithnjë e shoqëron një shishe apo gotë më ujë Kabbalah, që në vit kushton rreth 12 mijë euro.

Po ashtu përmendim edhe trajtimet e saj anticelulit që kapin vlerën e 24 mijë eurove në vit.

360 euro në orë për Joga

Po, po mos u habisni! Mbretëresha e pop shpenzon 360 euro në orë për jogan, ndërsa harxhon 190 mijë euro në vit për regjimin fitness.

108 mijë euro në vit shkojnë për shefin e saj të kuzhinës, që duhet t\'i përgatisë vetëm ushqime të vecanta për të.

Duke bërë këtë listë të gjatë shpenzimesh, nuk keni përse të mrekulloheni tepër me pamjen e Madonna-s...në fund të fundit ajo harxhon kaq shumë për te qenë në formë!

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 Shtator 2020

- Forumi Ballkanik në emër të Platformës së Shoqërisë Civile për Demokraci dhe të Drejtat e Njeriut mban konferencë për shtyp në të cilën publikon raportin hulumtues, që është një vështrim mbi progresin e bërë nga 6 vendet e Ballkanit Perëndimor drejt zbatimit të zotimeve të tyre që nga Samiti i Ballkanit Perëndimor në Londër (2018) dhe Poznań (2019), të zhvilluara në kuadër të Procesit të Berlinit të nisur në vitin 2014. (Zyret e Forumit Ballkanik Rr. Tirana, C4/2 LAM B-N2 11-1, banesat e bardha të Prime Group, afër Euro Printy, ora 13:00)
 
- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)