08 Prill 2020

Lopez e turpshme rreth skenave seksuale

SHBA, 16 prill - Jennifer Lopez ka ndaluar burrin e saj Marc Anthony të jetë në xhirime kur ajo duhej të realizonte skenat seksuale për filmin "The Back-Up Plan".

Aktorja dhe këngëtarja duhej të xhironte disa skena dashurie për filmin e ri, në të cilin ajo luan rolin e një gruaje e cila dëshiron të mbetet shtatzënë, por e ka ndaluar burrit të saj Marc Anthony të jetë në xhirimet e këtyre pjesëve.

"Nuk doja ta torturoj djaloshin e gjorë. Ai nuk duhej të shikonte kur unë joshja një mashkull tjetër në tavolinën e kuzhinës. Personalisht nuk më pëlqen të realizoj skena dashurie aspak, pasi më bëjnë të ndjehem jo komforte", ka thënë Lopez.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 Prill 2020 - Ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Klinikës Infektive, dr. Lindita Ajazaj- Berisha dhe prof.Sali Ahmeti, do të  prononcohen për medie ku do të  jepen informatat e fundit lidhur me trajtimin e pacientëve me Covid-19. (Para Klinikës Infektive, ora 11:00)

- Ministri i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrës së KfW-së për Kosovë Rene Escheman me pjesëmarrës ambasadorin gjerman në Kosovë Christian Held nënshkruajnë dy marrëveshje grant “Rritja e Kapitalit Garantues për Fondin Kosovar për Garanci Kreditore” dhe “Fondi i Sfidave të Kosovës - Arsimi Profesional dhe Trajnimi”. (Ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, ora 11:45)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli viziton mulirin "NTP Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, për t'u informuar për kapacitet prodhuese të miellit në kohë pandemie. (Sllatinë, ora 13:40)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, mban takim me kryetarin e Komunës së Fushë Kosovës. (Ndërtesa e komunës, ora 14:00)

- ANP 'Adem Jashari' së bashku me Minsitrin e Shëndetësisë Arben Vitia, organizojnë konferencën për shtyp në lidhje me donacionin që do të dhurojë Aeroporti në luftimin e pandemisë!  (Ministria e Shëndetësisë,  ora 14:30)

- Mbërrin kontingjenti i parë i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me Covid-19. (ANP “Adem Jashari”, ora 15:45)