10 Gusht 2020

Lohan, 100 mijë dollarë për të siguruar lirinë

SHBA, 22 maj  -  Lindsay Lohan e ka paguar shtrenjtë largimin nga territori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të vizituar Festivalin e Kanës.

Aktorja që është në “liri me kusht”, duhej të paraqitej në gjykatë të enjten por nuk ka mundur ta kalojë në kohë oqeanin, cka ka bërë që gjykatësja të nënshkriuajë një mandat arresti për të.

 

Kështu, aktorja u detyrua të paguante 100 mijë dollarë garanci për të mos pranuar prangat në duar.

Lajmin e bën të ditur avokati i Lohan. Ajo është dënuar me “liri më kusht” pasi në vitin 2007 u kap dy herë e dehur në timon. Sipas avokatit, Lindsay ngeli e bllokuar në Francë pasi i kishte humbur pasaporta, por gjykatësja Revel nuk e fali duke deklaruar: “Duhet ta marrë këtë gjë shumë seriozisht. E paralajmërova”.   

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)