04 Qershor 2020

Koncerti i Lilly Allen kthehet në "arenë boksi"

Londër, 9 mars - Lilly Allen ka shpërthyer në lot dhe është larguar nga skena, gjatë një koncerti të dielën mbrëma, pasi disa fansa të saj kishin filluar të grinden.

Këngëtarja e hitit "Smile" ishte duke performuar në skenën e O2 Arena në Londër, si pjesë e turneut të saj me reperin Dizzee Rascal, kur dy meshkuj nga publiku kishin filluar përleshjen.

Allen nuk ka mundur ta durojë këtë ndodhi, ka filluar të qajë dhe është larguar nga skena, derisa sigurimi ka nxjerrë jashtë iniciatorët e përleshjes, dhe pastaj është kthyer për të vazhduar koncertin.

"Kjo është forma më e keqe e dhunës. Është gjë e sëmurë dhe ju duhet të turpëroheni nga vetvetja", ka thënë Allen.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Qershor 2020

- Mbahet ceremonia e marrjes së detyrës nga Kryeministri i zgjedhur, Avdullah Hoti. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00)
   
- Kompanitë e auto-shkollave protestojnë për rifillimin e punës. (Para Ministrise se Infrastruktures, ish-pallati i Rilindjes, ora 10:00)

- Instituti i Kosovës për Drejtësi publikon raportin “Dështimi i gjykatave në mbushjen e Programit për Kompensimin e Viktimave të Krimit”. (Hotel “Sirius”, ora 10:30)
   
-  Mbahet seancë e Kuvendit në të cilën pritet të formohet Komisioni Hetimor Parlamentar për menaxhimin e pandemisë së virusit “COVID-19” nga ana e Qeverisë së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Në kuadër të Javës së Gjelbër, Komuna e Prishtinës do të organizojë mbjelljen e drunjëve në lagjen Lakrishte. (Lagja Lakrishte në Prishtinë, ora 11:00)

- Këshilli iniciues i punëtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës organizon protestë para mensës së Termocentralit Kosova B. (Termocentrali Kosova B, Obiliq, ora 12:00)