23 Shkurt 2020

Komuna e Mitrovicës organizon manifestimin “Shala Heroike”

Mitrovicë, 8 janar - Nën patronatin e kryetarit të komunës, Agim Bahtiri, dhe Shoqatave të dalura nga lufta e UÇK-së, sot do të mbahet manifestimi “Shala Heroike”, në Qendrën e Kulturës “Rexhep Mitrovica” në Mitrovicë.

Në kuadër të këtij organizimi do të shfaqet premiera e filmit dokumentar “Shkëmbimi”, në regji të Fazli Muharremit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 shkurt 2020 - Partia Demokratike e Kosovës, mban Konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

- Mbahet marshi i çiklistëve kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë. (Pikë nisja nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, Fushë Kosovë, në hyrje të Prishtinës, ora 12:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së në Deçan! bejnë zbulimin e pllakës së varrit të luftëtarit e komandantit Halim DervishTolaj nga Prejlepi i Deçanit. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmoreve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 12:00)