23 Shkurt 2020

Klina organizon manifestimin kulturor “Flaka e Janarit 2020”

Prishtinë, 29 janar - Nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës së Klinës, Prof. Dr. Zenun Elezaj dhe Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, organizohet manifestimin kulturor “Flaka e Janarit 2020”.

Edicioni i I-rë i këtij manifestimi do të mbahet sot në shtëpinë e kulturës “Jehona e Dukagjini” në nderim të dëshmorëve Vesel S. Avdyli, Ilir R. Merturi dhe Naim XH. Gashi, qe ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat serbe.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 shkurt 2020 - Partia Demokratike e Kosovës, mban Konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

- Mbahet marshi i çiklistëve kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë. (Pikë nisja nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, Fushë Kosovë, në hyrje të Prishtinës, ora 12:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së në Deçan! bejnë zbulimin e pllakës së varrit të luftëtarit e komandantit Halim DervishTolaj nga Prejlepi i Deçanit. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmoreve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 12:00)