08 Prill 2020

Kim i merr mendjen Ronaldos

Manchester, 18 prill -  I shkreti Wayne Bridge! Futbollistit po i shkon shumë ters në dashuri...lojtari i Manchester City  shpresoi ta harronte skandalin seksual mes partneres së tij dhe ish-shokut të skuadrës, John Terry, duke joshur bukuroshen Kim Kardashian, të cilën e ka njohur në Miami.

Por pasanikja seksi e ka 'tradhëtuar' me një tjetër futbollist të njohur: Christiano Ronaldo.

Pasi ka ndjekur ndeshjen e Real, Kim, e cila është vetëm pas përfundimit të historisë me yllin e futbollit amerikan Reggie Bush, ka kaluar një mbrëmje të tërë në restorant me Ronaldon, duke shkëmbyer puthje dhe përqafime pasionante me të.

Pas darkës duket se Kim e ka ndjekur me një tjetër makinë Ronaldon deri në shtëpinë e tij dhe mësohet se ka dalë prej andej mëngjesen e nesërm.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 Prill 2020 - Ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Klinikës Infektive, dr. Lindita Ajazaj- Berisha dhe prof.Sali Ahmeti, do të  prononcohen për medie ku do të  jepen informatat e fundit lidhur me trajtimin e pacientëve me Covid-19. (Para Klinikës Infektive, ora 11:00)

- Ministri i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrës së KfW-së për Kosovë Rene Escheman me pjesëmarrës ambasadorin gjerman në Kosovë Christian Held nënshkruajnë dy marrëveshje grant “Rritja e Kapitalit Garantues për Fondin Kosovar për Garanci Kreditore” dhe “Fondi i Sfidave të Kosovës - Arsimi Profesional dhe Trajnimi”. (Ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, ora 11:45)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli viziton mulirin "NTP Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, për t'u informuar për kapacitet prodhuese të miellit në kohë pandemie. (Sllatinë, ora 13:40)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, mban takim me kryetarin e Komunës së Fushë Kosovës. (Ndërtesa e komunës, ora 14:00)

- ANP 'Adem Jashari' së bashku me Minsitrin e Shëndetësisë Arben Vitia, organizojnë konferencën për shtyp në lidhje me donacionin që do të dhurojë Aeroporti në luftimin e pandemisë!  (Ministria e Shëndetësisë,  ora 14:30)

- Mbërrin kontingjenti i parë i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me Covid-19. (ANP “Adem Jashari”, ora 15:45)