25 Tetor 2020

Katy Perry, femra më “hot” e 2010

SHBA, 13 maj - Revista prestigjoze “Maxim” ka bërë një renditje të 100 femrave më “hot” të 2010-ës. Sipas kësaj reviste, Katy Perry renditet e para ndër femrat e tjera të famshme si Megan Fox, Rihanna, Kim Kardashian, etj. Pas saj në listë renditen Brooklyn Decker dhe Zoe Saldana.

Katy Perry vlerësohet e para nga kjo revistë, ndërkohë që ajo ka shkëlqyer disa ditë me parë në një sfilatë mode me fustane. Ajo po përgatitet që të nxjerrë një hit të ri, me titull “California Gurls”.

1. Katy Perry
2. Brooklyn Decker
3. Zoe Saldana
4. Blake Lively
5. Megan Fox
6. Rihanna
7. Elisabetta Canalis
8. Olivia Munn
9. Kim Kardashian
10. Marisa Miller 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Tetor 2020

- Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës mbahet dita e dytë e fazës finale të projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës vazhdon kampionatin Individual për veteran për vitin 2020. (Shkollën fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- OJQ Sport4all organizon turneun e streetballit "Prishtina Streetball 2020". (Amfiteatri i Pishines se Germise,  ora 12:00)  

- Partia Demokratike e Kosovës dega në Prishtinë mban konferencë për medie. (Dega e PDK-së në Prishtinë afër restaurant Tiffany në Prishtinë, ora 13:00)