08 Prill 2020

Kardashian: Nuk jam e lidhur me Ronaldon

SHBA, 20 prill - Bukuroshja Kim Kardashian, ka mohuar të gjitha spekulimet për lidhjen e saj me Cristiano Ronaldon duke thënë se dëshiron të qëndrojë 'single' pas ndarjes nga i dashuri i saj, Reggie Bush.

"Unë nuk mendoj se jam njëra prej vajzave për lidhje të gjata, më pëlqen të rifreskohem. Tani dua të jem vetëm. Unë nuk mund të kujtoj herën e fundit kur isha pa të dashur. Unë punoj shumë për këtë dhe vërtetë nuk po mendoj për të dashur", ka thënë bukuroshja.

Edhe pse ajo është pranë romancës së re, Kim Kardashian kategorikisht ka mohuar spekulimet se ajo e ka puthur superyllin Cristiano Ronaldo në Miami.

"Sipas mediave në SHBA, unë po puth shumë njerëz! Secilën herë kur jeni në të njëjtin vend ata thonë se je takuar me të dashur të ri dhe në këtë pikë unë jam dorëzuar. Kush është burimi? Do të doja të dija, dua të punësoj njerëz për blogun tim dhe do të doja të dija se kush janë këto burime", ka thënë Kardashian. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 Prill 2020 - Ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Klinikës Infektive, dr. Lindita Ajazaj- Berisha dhe prof.Sali Ahmeti, do të  prononcohen për medie ku do të  jepen informatat e fundit lidhur me trajtimin e pacientëve me Covid-19. (Para Klinikës Infektive, ora 11:00)

- Ministri i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrës së KfW-së për Kosovë Rene Escheman me pjesëmarrës ambasadorin gjerman në Kosovë Christian Held nënshkruajnë dy marrëveshje grant “Rritja e Kapitalit Garantues për Fondin Kosovar për Garanci Kreditore” dhe “Fondi i Sfidave të Kosovës - Arsimi Profesional dhe Trajnimi”. (Ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, ora 11:45)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli viziton mulirin "NTP Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, për t'u informuar për kapacitet prodhuese të miellit në kohë pandemie. (Sllatinë, ora 13:40)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, mban takim me kryetarin e Komunës së Fushë Kosovës. (Ndërtesa e komunës, ora 14:00)

- ANP 'Adem Jashari' së bashku me Minsitrin e Shëndetësisë Arben Vitia, organizojnë konferencën për shtyp në lidhje me donacionin që do të dhurojë Aeroporti në luftimin e pandemisë!  (Ministria e Shëndetësisë,  ora 14:30)

- Mbërrin kontingjenti i parë i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me Covid-19. (ANP “Adem Jashari”, ora 15:45)