19 Shtator 2020

Jolie: Nuk jetoj dot pa Brad Pitt

SHBA, 9 korrik - Angelina Jolie është shprehur në një intervistë për mediat amerikane se ajo dhe partneri i saj, Brad Pitt, kanë nevojë të jenë së bashku dhe gjithmonë ata janë të vetëdijshëm se po kalojnë kohë të veçantë njëri për tjetrin.

Aktorja që është duke rritur gjashtë fëmijë, këmbëngul se ajo dhe bashkëshorti i saj gjithmonë krijojnë momente pozitive për njëri-tjetrin, pa pasur nevojë që fëmijët të ndërhyjnë në romancën e tyre.

\"Fëmijët natyrisht se na mbajnë të lidhur, por një lidhje nuk do të mbahet nëse është vetëm për fëmijë. Ju duhet të jeni gjithnjë të interesuar për njëri-tjetrin dhe të keni, vërtet, vërtet momente shumë të mrekullueshme së bashku. Ne bëjmë kështu. Neve na pëlqen të jemi së bashku. Ne kënaqemi me këtë. Ne kemi nevojë për këtë dhe ne gjithnjë e gjejmë atë kohën e veçantë. Ne qëndrojmë të lidhur. Ne flasim për këtë. Është shumë e rëndësishme\", u shpreh Jolie e cila është e bindur se Brad Pitt është i dashuruar me atë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Shtator 2020

- Për nder të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës Kryeqytet, “Muzeu Lëvizës”, Komuna e Prishtines bashkë me Muzeun e mirëpresim edhe nënkryetaren e Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristani dhe drejtoreshën ekzekutive të Unioni i Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo hapin 'Muzeu Lëvizës'. (Sheshi 'Ibrahim Rugova', ora 10:00)

- Let’s Do It Kosova në kuadër të Lëvizjes Globale “Let’s Do It World” sjell përsëri në Kosovë “Ditën e Pastrimit të Botës 2020” ku do të fillojë me aktiviteti te pastrimin e qytetit nga mbeturinat. (Në afërsi të stadiumit “Fadil Vokrri”, lokacioni te parkingu i autobusëve, ora 11:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Muzeun e Kosovës. (Muzeu i Kosovës, ora 11:30)

- Let’s Do It Kosova vazhdon me aktivitetin e dytë qëndror për shënimin e “Ditës së Pastrimit të Botës 2020”. (Parku i Qytetit të Prishtinë, ora 13:00)

- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media në të cilën flasin Kryetari i LV-së, Albin Kurti dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Kreshnik Ahmeti. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Kopshtin me Bazë në Komunitet “Cicërimat”. (Kopshtin “Cicërimat”, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Parku Germia. (Parku Germia, ora 15:00)