25 Tetor 2020

Jessica Alba: Nuk jam fetare

SHBA, 10 maj - Jessica Alba ka thënë se e ka pasur të vështirë të rebelohej ndaj familjes së saj religjioze, përkundër se ajo nuk binte dakort me gjëra të caktuara të botëkuptimit të tyre.

Aktorja e \"Killer Inside Me\" pranon se katolicizmi i tepruar në familjen e saj, kanë krijuar kundërshti të ndryshme dhe mendime kontroverse në personalitetin e saj.

\"Unë vij nga një familje religjioze dhe tradicionale. Nëna ime u rrit në jug dhe ajo kishte një sjellje jugore baptiste, ndërsa babai im ishte katolik i fortë. Është vështirë të rebelohesh pa familjen tënde, pasi që të duket se po rebelohesh ndaj tyre. Unë jo gjithmonë pajtohem me gjërat e caktuara dhe që nuk kanë të bëjnë me atë se sa i dua unë ata. Familja është gjëja më e rëndësishme në botë\".

\"Kishte disa parametra dhe pengesa rreth meje, të cilat gjithnjë doja t\'i thyeja\", theksoi Jessica Alba për revistën Tatler.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Tetor 2020

- Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës mbahet dita e dytë e fazës finale të projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës vazhdon kampionatin Individual për veteran për vitin 2020. (Shkollën fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- OJQ Sport4all organizon turneun e streetballit "Prishtina Streetball 2020". (Amfiteatri i Pishines se Germise,  ora 12:00)  

- Partia Demokratike e Kosovës dega në Prishtinë mban konferencë për medie. (Dega e PDK-së në Prishtinë afër restaurant Tiffany në Prishtinë, ora 13:00)