10 Gusht 2020

Janet Jackson shoqërohet me një arab

Londër, 23 maj - Ditët e fundit raportohet rreth jetës private të këngëtares dhe aktores Janet Jackson, se ajo nuk është më single.

Këngëtarja u nda nga partnei i saj prej shtatë vitesh Jermaine Dupri vetëm një vit më parë, ndërkohë tani është parë nën shoqërinë e një biznesmeni nga Katari, të quajtur Wissam Al Mana. 35-vjeçari është një industrialist i pasur, i cili ka shtëpi nëpër të gjithë globin.

Dyshja janë parë duke ndjekur “Paris Fashion Week” së bashku dhe po ashtu duke u larguar nga një restorant në Londër.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)