09 Gusht 2020

Janet fajëson mjekun për vdekjen e Michael

SHBA, 5 prill - Janet Jackson ka pranuar se ajo fajëson mjekun Conrad Murray, duke insistuar se ai është përgjegjës për vdekjen e vëllait të saj Michael Jackson.

Murray pritet të paraqitet në gjykatë më 5 prill, nën akuzën për vrasje të Mbretit të muzikës Pop, Michael Jackson.

Mjeku është deklaruar i pafajshëm, por motra e ikonës së muzikës ka thënë në emisionin televiziv të Oprah Winfreyt se ajo e fajëson Conrad Murrayn për vdekjen e vëllait të saj.

"Po, unë e fajësoj atë. Ai është njeriu që merrej me administrimin e ilaçeve, sipas asaj që di unë", tha Janet Jackson. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)