10 Gusht 2020

Ish-i dashuri kërkon 20 milionë nga GaGa

SHBA, 22 mars - Lady GaGa është duke u akuzuar me 20 milionë paund nga ish-i dashuri i saj, i cili thotë është merita e tij për shndërrimin e saj në yll. Producenti Rob Furasi, i cili kishte shkruar këngën 'Paparazzi', supozon se GaGa e kishte shkarkuar atë pas prishjes së lidhjes së tyre.

Furasi beson se ai meriton më shumë se sa një çek prej 406 mijë funtesh që i është dhënë nga GaGa për faktin e kishte ngjitur atë në skenë dhe i kishte ndihmuar të nënshkruajë marrëveshje incizimi.

Akuza kundër GaGa, emri i vërtetë i të cilës është Stefani Germanotta, është dërguar të mërkurën në gjykatën e lartë në Manhattan.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)