19 Shtator 2020

Hilton: Spekulimet për arrestim janë totalisht të pavërteta

SHBA, 20 korrik - Paris Hilton ka hedhur mënjanë dy arrestimet e saj më të fundit për përdorim të kanabisit, duke thënë se ajo po kalon verë fantastike.

Hilton ishte arrestuar së pari në Afrikën e Jugut në stadium gjatë ndeshjes Holandë-Brazil, pasi që ishte parë duke përdorur kanabis, për t'u liruar më pas. Por, kjo nuk është e tëra.

Hilton u përfshi në telashe me policinë në Korsika të Francës, gjithashtu për përdorim të kanabisit, por tani bën të qartë se këto dy incidente nuk ia kanë shkatërruar asaj pushimet verore.

"Ky mesazh është për të hedhur poshtë gënjeshtrat. Spekulimet se jam arrestuar janë totalisht të pavërteta. Unë po e kaloj pushimin më të mirë të jetës time. Çfarë vere fantastike! Unë ndjehem aq e bekuar dhe e mrekulluar për gjithçka. E dua jetën! Tani të gjithë le të fokusohemi në pushimet tona. Ju dua djema", shkroi bukuroshja në Twitter. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Shtator 2020 - Për nder të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës Kryeqytet, “Muzeu Lëvizës”, Komuna e Prishtines bashkë me Muzeun e mirëpresim edhe nënkryetaren e Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristani dhe drejtoreshën ekzekutive të Unioni i Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo hapin 'Muzeu Lëvizës'. (Sheshi 'Ibrahim Rugova', ora 10:00)

- Let’s Do It Kosova në kuadër të Lëvizjes Globale “Let’s Do It World” sjell përsëri në Kosovë “Ditën e Pastrimit të Botës 2020” ku do të fillojë me aktiviteti te pastrimin e qytetit nga mbeturinat. (Në afërsi të stadiumit “Fadil Vokrri”, lokacioni te parkingu i autobusëve, ora 11:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Muzeun e Kosovës. (Muzeu i Kosovës, ora 11:30)

- Let’s Do It Kosova vazhdon me aktivitetin e dytë qëndror për shënimin e “Ditës së Pastrimit të Botës 2020”. (Parku i Qytetit të Prishtinë, ora 13:00)

- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media në të cilën flasin Kryetari i LV-së, Albin Kurti dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Kreshnik Ahmeti. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)

- Përfaqësues të lartë nga Prokuroria Themelore në Gjilan, Inspektorati Policor i Kosovës dhe Policia e Kosovës mbajn konferencë për media, të organizuar nga Prokuroria Themelore në Gjilan, lidhur me aksionin e realizuar mbrëmë në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës dhe rajone tjera. (Prokuroria Themelore në Gjilan, rruga ‘’Marie Shllaku’’, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Kopshtin me Bazë në Komunitet “Cicërimat”. (Kopshtin “Cicërimat”, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Parku Germia. (Parku Germia, ora 15:00)