30 Maj 2020

Hapet ekspozita “Password” e skulptorit Artan Hasani

Prishtinë, 4 prill - Galeria e Ministrisë së Kulturës organizon sot hapjen e ekspozitës personale, e titulluar “Password”, të skulptorit Artan Hasani.

Artan Hasani është skulptor modern, i cili shquhet para publikut vendor si njëri nga emrat më përfaqësor, në artin skulptural.

Eposi i tij artistik ndërthuret me frymën e artit monumental, konkretisht, me formate të kësaj natyre, qofshin ato miniaturiale në skulpturë, pikturë, skenografi apo formate të ngjashme.

Ekspozita ka për kurator dramaturgun Naser Shatrolli dhe drejtohet nga koordinatorja e GMK-së, znj. Dhurata Ramosaj. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)