12 Korrik 2020

Hapet ekspozita me fotografi “EmbraceMe-Kosovo”

Prishtinë, 19 nëntor - Ambasada e Holandës në Kosovë në bashkëpunim me Shtëpinë e Europes në Kosove dhe Down Syndrome Kosova (DSK) organizojnë  hapjen e ekspozitës me fotografi “EmbraceMe-Kosovo” me portrete nga jeta e nëntë personave nga Kosova, të punuara nga fotografja holandeze Karin Brongers.

Protagonistë të ekspozitës do të jenë edhe katër anëtarë të HANDIKOS'it, dy prej tyre fëmijë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 Korrik 2020

- Kryeministri Avdullah Hoti do të mbajë konferencë për medie. (Oborri i Qeverisë, ora 16:00)