27 Shtator 2020

Gecjan Fashion Group sjellë 'Kosova International Fashion Week 2019'

Prishtinë, 7 dhjetor - Gecjan Fashion Group sjellë për të 13-in Vit me radhë, ngjarjen më të madhe të modës në rajon “Kosova International Fashion Week 2019”

Agjencioni më i madh shqiptar i modës Gecjan Fashion Group, me producent Ilir Geci, për 15 vite me radhë vazhdon të jet lider në Kosovë dhe rajon për organizimin e evenimenteve të modës dhe bukurisë.

Për vite me radhë kreatorët Shqiptarë dhe vajzat modele janë promovuar përmes Gecjan Fashion Group, në evenimente të ndryshme të bukurisë në Kosovë dhe Botë.

Po ashtu shumë dizajnerë të famshëm botëror janë prezantuar për vite me  radhë me kreacionet e tyre në vendin tonë në eventet e GfG.

Një ndër eventet më të mëdha të Gecjan fashion Group është edhe: “Kosova International Fashion Week”

Java ndërkombëtare e modës këtë vitë do të realizohet sot në një skenografi gjigante, që nuk është parë deri me tani në gjithë rajonin dhe në të do të prezantohen dizajnerët më të mirë Shqiptar dhe të huaj. 

Veshjet e dizajnerëve do të reklamohen nga 40 vajza modele të përzgjedhura paraprakishit me konkurs dhe komision profesional nga shumë vende të Botës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 Shtator 2020

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në aktivitetin “Race for the Cure” të organizuar nga OJQ “Renesansa”, në mbështetje të të mbijetuarve nga kanceri i gjirit, ku të pranishëm do të jenë edhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani dhe përfaqësuesit nga misione të huaja në Kosovë. (Sheshin e Dëshmorëve në Prizren, ora 10:00)

- Organizata X40 dhe Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile organizojnë tryezën e diskutimit “Lum Lumi” në të cilën do të diskutohet për dëmtimin e lumenjëve nga hidrocentralet në Kosovë. (Kino Lumbardhi Prizren, ora 11:00)
 
- Për nder të Ditës Botërore të Turizmit, nën organizimin e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik të Komunës së Prizrenit do të bëhet përurimi i projektit “Shenjëzimi i 10 shtigjeve të ecjes”, projekt i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian. (Në afërsi të fshatit Mushnikovë, afër Hotel Gold në Prizren, ora 13:00)

- Në ditën e tretë të edicionit të festivalit Lahuta, Okarina Polifionia mbahet kongresi i Lahutareve te trojeve shqiptare. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, ora 15:00)

- Platformës Bashkë-krijuese organizon ekspediten e gastronimise shqiptare. (Kino Bahçe, te Lumbardhi në Prizren, ora 18:00)