30 Maj 2020

Folk grupi nga SHBA-të do të interpretojë sot në Prizren

Prizren, 4 prill - Ambasada e Shteteve të Bashkuara te Amerikës ka bërë të ditur së Folk grupi nga SHBA-të do të interpretojë në qendër të Prizrenit.

Interpretuesit amerikanë të folk muzikës, “Kyle Dillingham & Horseshoe Road” janë duke vizituar Kosovën në kuadër të një programi të mbështetur nga Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë në partneritet me Zërat e Amerikës - Muzika Amerikane Jashtë Vendit.

Nga 3 deri më 8 prill ky grup nga Oklahoma do të mbajë koncerte publike dhe punëtori për nxënës në tërë Kosovën.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)