10 Gusht 2020

Eva Herzigova shkëlqen në Kanë

Kanë, 18 maj - Shi fotografish, duartrokitje dhe ulërima të fansave. Kështu është pritur Eva Herzigova teksa kalonte tapetin e kuq të festivalit të Kanës.

Ish-modelja çeke ka mbërritur të dielën në Croisette ku do të shfaqet për herë të parë filmi i saj i fundit.

Bëhet fjalë për “La princesse de Montpensier”, i regjisorit Bertrand Tavernier.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)