19 Shtator 2020

Del nga spitali këngëtarja e mirënjohur Pink

Nuremberg, 21 korrik - Pink ka dalë nga spitali me dëmtime të vogla pas aksidentit i cili iu shkaktua një ditë më parë gjatë një performance muzikore në Gjermaninë Jugore.

Këngëtarja e njohur e muzikës pop u shpreh se ishte shumë e keqardhur për incidentin që kishte ndodhur në skenë por ajo shpresonte që të ishte dukur bukur në kohën kur ndodhi aksidenti. Këtë mesazh këngëtarja ua përcolli fansave të saj në faqen e saj të Tuiterit.

Ky incident i ndodhi këngëtares në turneun europian që po mban Pink gjatë muajve të verë. Pinku donte që gjatë performancës së saj në skenën e Nurembergut të mbahej në një kavo e cila nuk ishte rezistente dhe e përplasi këngëtaren me dyshemenë e skenës.

Emri i këtij turneu muzikor është një ndër më të gjatët që mund të ketë pasur ndonjë turne i mëparshëm muzikor. Ai quhet \"Funhouse Summer Carnival Tour throughout Europe\". Turneu pritet që të përfundojë në fund të këtij muaji. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Shtator 2020

- Për nder të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës Kryeqytet, “Muzeu Lëvizës”, Komuna e Prishtines bashkë me Muzeun e mirëpresim edhe nënkryetaren e Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristani dhe drejtoreshën ekzekutive të Unioni i Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo hapin 'Muzeu Lëvizës'. (Sheshi 'Ibrahim Rugova', ora 10:00)

- Let’s Do It Kosova në kuadër të Lëvizjes Globale “Let’s Do It World” sjell përsëri në Kosovë “Ditën e Pastrimit të Botës 2020” ku do të fillojë me aktiviteti te pastrimin e qytetit nga mbeturinat. (Në afërsi të stadiumit “Fadil Vokrri”, lokacioni te parkingu i autobusëve, ora 11:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Muzeun e Kosovës. (Muzeu i Kosovës, ora 11:30)

- Let’s Do It Kosova vazhdon me aktivitetin e dytë qëndror për shënimin e “Ditës së Pastrimit të Botës 2020”. (Parku i Qytetit të Prishtinë, ora 13:00)

- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media në të cilën flasin Kryetari i LV-së, Albin Kurti dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Kreshnik Ahmeti. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Kopshtin me Bazë në Komunitet “Cicërimat”. (Kopshtin “Cicërimat”, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Parku Germia. (Parku Germia, ora 15:00)