09 Gusht 2020

Claudia Schiffer lind vajzë

Londër , 17 maj - Supermodelja Claudia Schiffer ka lindur fëmijën e saj të tretë, që është vajzë.

Bukuroshja gjermane dhe bashkëshorti i saj, regjisori, Matthew Vaughn, janë bërë prindër për herë të tretë në spitalin Portland të Londrës të premten pasdite.

"Nëna dhe fëmija i porsalindur janë mirë. Claudia Schiffer dhe Matthew Vaughn janë krenarë të njoftojë për lindjen e fëmijës së tretë, vajzës që u lindi në orët e para të pasdites së premtes", thotë një komunikatë e lëshuar nga çifti

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)