19 Shtator 2020

Cheryl Cole në gjendje të rëndë në shëndëtsore

Londër, 12 korrik - Këngëtarja britanike, Cheryl Cole, përflitet nga burime të pakonfirmuara se ka qenë disa orë larg vdekjes në betejën e saj me sëmundjen e malaries dhe është ende duke e humbur dhe duke e fituar vetëdijen kohë pas kohe.

Cheryl Cole u shtrua në spitalin e Universitetit College të Londrës, pasi u diagnostikua me sëmundjen vdekjeprurëse të malaries.

Këngëtarja u shtrua në spital pasi humbi ndjenjat gjatë një seance fotografimi.

Ajo besohet të jetë infektuar me sëmundjen vdekjeprurëse nga një mushkonjë në Tanzani muajin e kaluar.

"Ajo ishte në gjendje aq të keqe, sa që ishte në mënyrë letrare, pak orë larg derës së vdekjes. Falë Zotit, ajo u trajtua me kohë. Madje edhe tani ajo nuk mund të flasë. Ajo herë e fiton dhe herë e humb vetëdijen dhe kur e fiton atë, e vetmja gjë që mund të bëj ajo është të murmurijë."- u shpreh burimi për mediat. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Shtator 2020 - Për nder të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës Kryeqytet, “Muzeu Lëvizës”, Komuna e Prishtines bashkë me Muzeun e mirëpresim edhe nënkryetaren e Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristani dhe drejtoreshën ekzekutive të Unioni i Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo hapin 'Muzeu Lëvizës'. (Sheshi 'Ibrahim Rugova', ora 10:00)

- Let’s Do It Kosova në kuadër të Lëvizjes Globale “Let’s Do It World” sjell përsëri në Kosovë “Ditën e Pastrimit të Botës 2020” ku do të fillojë me aktiviteti te pastrimin e qytetit nga mbeturinat. (Në afërsi të stadiumit “Fadil Vokrri”, lokacioni te parkingu i autobusëve, ora 11:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Muzeun e Kosovës. (Muzeu i Kosovës, ora 11:30)

- Let’s Do It Kosova vazhdon me aktivitetin e dytë qëndror për shënimin e “Ditës së Pastrimit të Botës 2020”. (Parku i Qytetit të Prishtinë, ora 13:00)

- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media në të cilën flasin Kryetari i LV-së, Albin Kurti dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Kreshnik Ahmeti. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)

- Përfaqësues të lartë nga Prokuroria Themelore në Gjilan, Inspektorati Policor i Kosovës dhe Policia e Kosovës mbajn konferencë për media, të organizuar nga Prokuroria Themelore në Gjilan, lidhur me aksionin e realizuar mbrëmë në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës dhe rajone tjera. (Prokuroria Themelore në Gjilan, rruga ‘’Marie Shllaku’’, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Kopshtin me Bazë në Komunitet “Cicërimat”. (Kopshtin “Cicërimat”, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Parku Germia. (Parku Germia, ora 15:00)