07 Gusht 2020

Cheryl Cole femra më seksi

SHBA, 30 prill - Anëtarja e grupit "Girls Aloud", Cheryl Cole, është emëruar Femra më Seksi në Botë nga revista FHM për të dytin vit radhazi.

Këngëtarja, e cila së fundi u nda nga burri i saj, futbollisti Ashley Cole, për shkak të spekulimeve për tradhti, ende është femra më e preferuar e meshkujve britanikë, pasi ka fituar kreun listës së FHM për "Femrat më Seksi në Botë" për të dytin vit radhazi.

26-vjeçarja mposhti aktoren e filmit "Transformers", Megan Fox dhe modelen e Victoria's Secret, Marissa Miller, të cilët u renditën në vendet dy dhe tre.


Lista e 10 Femrave më Seksi të vitit 2010 sipas FHM:

1. Cheryl Cole
2. Megan Fox
3. Marissa Miller
4. Frankie Sandford
5. Keeley Hazell
6. Kristen Stewart
7. Kelly Brook
8. Adriana Lima
9. Jessica Alba
10. Abbey Clancy

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Gusht 2020

 - Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës shqyrton planin operativ te punës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30)

- Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj do të mbaj konferencë për media, në të cilën do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të ATK-së. (Qendra e Shërbimit të Tatimpaguesve, ish-ndërtesa e Gërmisë, ora 10:00)

- Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Salla e Kuvendit, ora