10 Prill 2020

Catherine Zeta-Jones rikthehet në ekranin e kinemasë

Hollywood, 13 prill - Catherine Zeta-Jones rikthehet në ekranin e kinemasë me një film provokues. Bukuroshja brune luan në rolin Sandy-t tek "The Rebound".

E lodhur nga tradhëtia e bashkëshortit ajo nis një lidhje me 25 vjecarin joshës Aram Finklestein, i cili interpretohet nga Justin Bartha.

Sandy transferohet ne New York bashkë me fëmijët pasi la bashkëshortin dhe punëson të riun Aram si babysitter. Por mes tyre lind një ndjenjë pasioni e cila përfundon në një dashuri të panjohur më parë nga Sandy. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Prill 2020

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, do ta pret në takim Kryeministrin në detyrë të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar lidhur me situatën aktuale të krijuar nga pandemia COVID-19. (Shtëpia e Bardhë, ora 10:30)

- Shkolla Finlandeze organizon Konferencën Virtuale “Si të regjistroheni në universitetet më të mira në botë” e hapur për të gjithë nxënësit në Kosovë. (Google Meet, ora 14:00)

- Komuna e Prishtinës promovon tunelin dezinfektues, i vendosur si masë shtesë për parandalimin e përhapjes së COVID 19. (Oborri i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, ora 14:30)

- Studentët e arteve të AAB-së, sjellin ekspozitën e parë virtuale të studentëve në Kosovë. (Transmetim live në faqen e Kolegjit AAB në facebook, ora 17:30)