03 Shkurt 2023

Cannon i dhuron Mariah Carey një libër me mesazhe dashurie

SHBA, 16 shkurt - Nick Cannon i ka dhënë gruas së tij Mariah Carey një libër me mesazhe dashurie për përvjetorin e tyre të parë të martesës.

Muzicienti, i cili u martua me Carey në vitin 2008, ka thënë se ai i ka mbledhur letrat të cilat i ka shkruar për të çdo ditë që nga dita e parë e takimit dhe i na bashkuar ata vetë si një dhuratë 'romantike' për të.

"Ajo ka nevojë të inspirohet. Ajo është një femër emocionale, e ndjeshme. Keni nevojë për një inspirim ditor. Në takimin e parë, i pata premtuar se çdo ditë, do t'i shkruaja asaj në email, do ta telefonoja, do t'i dërgoja mesazhe inspiruese dhe që nga ajo ditë e kam bërë këtë çdo ditë".

"Në ditën e përvjetorit të parë të martesës, i kam marrë të gjitha ato mesazhe dhe i kam ngjitur në një libër. Romantike!", ka thënë Cannon.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)

- Parlamenti i Studentëve të Universitetit të Prishtinës organizon marsh kundër Asociacionit, dhe në shënim të 53-vjetorit të themelimit të UP-së. (Biblioteka Kombëtare, ora 16:00)