04 Qershor 2020

Bullock aktorja më e keqe

SHBA, 8 mars - Sandra Bullock është turpëruar si aktorja më e keqe gjatë ndarjes së "çmimeve" të edicionit të sivjetëm të Golden Raspberry Awards, vetëm një ditë pasi do të konkurrojë për të fituar Oskar.

Edhe pse Bullock është e favorizuar për ta fituar Oskarin për rolin e saj në filmin "The Blind Side", ajo njëherit është vlerësuar si aktorja më e keqe për performancën e saj në filmin "All About Steve".

Aktorja doli në skenën e Razzie Awards me një grumbull DVD të filmit të saj, dhe kërkoi nga publiku që ta përcjellin edhe njëherë paraqitjen e saj, sepse ajo nuk është e bindur se e meriton këtë zhvlerësim.

Bullock mori edhe një tjetër 'vlerësim', si çifti më i keq në kran, me bashkaktorin Bradley Cooper, në filmin "All About Steve".

Humbës tjetër i madh ishte filmi "Transformers: Revenge of the Fallen", i cili mori vlerësimet si filmi më i keq i vitit 2009, regjia më e keqe (Michael Bay) dhe skenari më i keq ( Ehren Kruger, Roberto Orci dhe Alex Kurtzman).

Sienna Miller u shpall aktorja më e keqe në rol dytësor ("G.I. Joe"), ndërsa Billy Ray Cyrus mori çmimin e aktorit më të keq ("Hannah Montana: The Movie").

Shefat e Razzie Awards ndanë edhe vlerësimet për dhjetëvjetorin e fundit, me ç'rast filmi i John Travoltas, "Battlefield Earth", u vlerësua si filmi më i keq i dekadës, Paris Hilton si aktorja më e keqe, ndërsa Eddie Murphy si aktori më i keq.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Qershor 2020

- Mbahet ceremonia e marrjes së detyrës nga Kryeministri i zgjedhur, Avdullah Hoti. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00)
   
- Kompanitë e auto-shkollave protestojnë për rifillimin e punës. (Para Ministrise se Infrastruktures, ish-pallati i Rilindjes, ora 10:00)

- Instituti i Kosovës për Drejtësi publikon raportin “Dështimi i gjykatave në mbushjen e Programit për Kompensimin e Viktimave të Krimit”. (Hotel “Sirius”, ora 10:30)
   
-  Mbahet seancë e Kuvendit në të cilën pritet të formohet Komisioni Hetimor Parlamentar për menaxhimin e pandemisë së virusit “COVID-19” nga ana e Qeverisë së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Në kuadër të Javës së Gjelbër, Komuna e Prishtinës do të organizojë mbjelljen e drunjëve në lagjen Lakrishte. (Lagja Lakrishte në Prishtinë, ora 11:00)

- Këshilli iniciues i punëtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës organizon protestë para mensës së Termocentralit Kosova B. (Termocentrali Kosova B, Obiliq, ora 12:00)