10 Gusht 2020

Banderas, ambasador i OKB-së kundër varfërisë

New York, 19 mars - Antonio Banderas do të jetë në vijën e parë kundër varfërisë, si ambasadori i programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillimin (UNDP).

Lajmin e ka bërë të ditur sot Pallati i Qelqtë.

Banderas, nën shoqërinë e vipave të tjerë të Hollywod-it si Nicole Kidman, George Clooney e Angelina Jolie, do të bëhet imazhi zyrtar i fushatës së UNDP-së, që synon të pakësojë numrin e të varfërve brenda 2015-ës.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)