02 Qershor 2020

Aktori Tom Hanks dhe gruaja e tij, Rita Wilson preken nga koronavirusi

Hollwood, 12 mars - Aktori i njohur Tom Hanks dhe gruaja e tij, Rita Wilson kanë rezultuar të prekur me koronavirus.

Lajmin e bejnë me dije mediat e huaja, që shkruajnë sot se aktori dhe gruaja e tij kanë qenë në Australi për produksionin e një filmi te Baz Luhrmann, kur moren vesh se ishin pozitive ndaj virusit.

Hanks dhe Wilson janë nder te paret e famshem nder radhet e aktoreve qe janë te prekur tashmë nga pandemia boterore.

“Jemi ne izolim, do t’ju bejme me dije gjithcka”- kane thene ata.

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 Qershor 2020 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit në të cilën do të shqyrtohet kërkesa e 61 deputetëve për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla  C-301, ora 10:00 - mbledhja do të mbahet pa prezencën e mediave)

- Lëvizja Vetëvendosje nisë mbledhjen e nënshkrimeve për peticion “Duam Zgjedhje” (Sheshi “Nënë Tereza”, ora 10:00)

- Mbahet seanca e tretë e Kuvendit të Komunës së Gjilanit. (Holli i Gjimnazit Natyror “Xhavit Ahmeti” në Gjilan, ora 10:00) 

- Në kuadër të Javës së Gjelbër, Komuna e Prishtinës do të organizojë mbjelljen e drunjëve në lagjen Dardania. (Lagja Dardania, ora 11:00)

- Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike, shqyrton Raportin vjetor të Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale për vitin 2019. (Ndërtesa e Kuvendit, C203, ora 11:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pas mbledhjes, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 16:30)