02 Shkurt 2023

Kulturë

Bon Jovi në skenë me Kid Rock

Londër, 10 shkurt - Grupi i njohur britanik "Bon Jovi" ka lajmëruar se do të organizojë dy koncerte shtesë në Britaninë e Madhe. Por pjesë e këtyre koncerteve do të jetë edhe këngëtari amerikan i muzikës rrok, Kid Rock. Lexo

Madona, serish në krahët e një modeli

SHBA, 8 shkrut - Lajmi i ndarjes se Madones me modelin Jesus Luz nuk pati kohen e mjaftueshme për te ndërtuar bujën e tij në mediet dhe faqet e revistave roze sepse Madona ia ka... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 shkurt 2023

- Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale shqyrton draft-planin e punës për sesionin pranveror 2023. (Ndërtesa e Kuvendit, N303, ora 9:00)

Paneli i Gjykatës së Apelit bën shpalljen e aktgjykimit të apelit në çështjen Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. (Hagë, ora 9:30)  

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 10:00)  

- Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)  

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shënon Ditën Globale të Zgjedhjeve me temën “Pjesëmarrja në zgjedhje në Republikën e Kosovës dhe roli i institucioneve”. (Hotel Sirius, ora 10:00)  

-Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Ferizajt ku do të takohet me kryetarin Agim Aliu. (Ferizj, ora 10:30)

- Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, Emilija Redžepi organizon tryezë të rrumbullakët me rastin e regjistrimit të ardhshëm të popullsisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:00)