25 Tetor 2020

Kulturë

Al Paçino mbush 70 vjeç

SHBA, 24 prill - Aktori Al Paçino feston 70 vjetorin e lindjes së tij. Ndërkohë duket se vullkani i Islandës, ka penguar dhe aktivitetet artisike, pasi shumë nga premierat e filave të rinj të planifikuar për t’u mbajtur në Londër, tani do... Lexo

Filmi i Jennifer Lopez pa mesazh

SHBA, 23 prill - Jennifer Lopez thotë se filmi i saj i ri "The Back-Up Plan" nuk ka kurrfarë mesazhi. Këngëtarja dhe aktorja 40-vjeçare thotë se "The Back-Up Plan",... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Tetor 2020

- Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës mbahet dita e dytë e fazës finale të projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës vazhdon kampionatin Individual për veteran për vitin 2020. (Shkollën fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- OJQ Sport4all organizon turneun e streetballit "Prishtina Streetball 2020". (Amfiteatri i Pishines se Germise,  ora 12:00)  

- Partia Demokratike e Kosovës dega në Prishtinë mban konferencë për medie. (Dega e PDK-së në Prishtinë afër restaurant Tiffany në Prishtinë, ora 13:00)