04 Qershor 2020

Kulturë

Katie Holmes përgatitet për fëmijën e dytë

SHBA, 1 mars - Aktorja Katie Holmes është “duke u përgatitur” për fëmijën e dytë të saj me aktorin Tom Cruise. Sipas një raporti të gazetës “New York Post” dhe një kolumne të saj në faqe gjashte, ish aktorja e... Lexo

Mariah Carey e ka kompleks fytyrën

SHBA, 1 Mars - Mariah Carey thotë se ajo e ka kompleks fytyrën e saj që nga mosha 19-vjeçare. 40-vjeçarja thotë se ajo gjithmonë ka qenë e shqetësuar... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Qershor 2020

- Mbahet ceremonia e marrjes së detyrës nga Kryeministri i zgjedhur, Avdullah Hoti. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00)
   
- Kompanitë e auto-shkollave protestojnë për rifillimin e punës. (Para Ministrise se Infrastruktures, ish-pallati i Rilindjes, ora 10:00)

- Instituti i Kosovës për Drejtësi publikon raportin “Dështimi i gjykatave në mbushjen e Programit për Kompensimin e Viktimave të Krimit”. (Hotel “Sirius”, ora 10:30)
   
-  Mbahet seancë e Kuvendit në të cilën pritet të formohet Komisioni Hetimor Parlamentar për menaxhimin e pandemisë së virusit “COVID-19” nga ana e Qeverisë së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Në kuadër të Javës së Gjelbër, Komuna e Prishtinës do të organizojë mbjelljen e drunjëve në lagjen Lakrishte. (Lagja Lakrishte në Prishtinë, ora 11:00)

- Këshilli iniciues i punëtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës organizon protestë para mensës së Termocentralit Kosova B. (Termocentrali Kosova B, Obiliq, ora 12:00)