25 Tetor 2020

Kulturë

Kylie Minogue ndahet nga i dashuri

SHBA, 2 qershor - Deri para pak ditësh Kylie Minogue e kishte përcaktuar si njeriun e duhur për të, modelin spanjoll Andres Velencoso. Më pas erdhën problemet. Sipas \"Daily Mail\", rreth një javë më parë cifti është grindur keq dhe Andres... Lexo

Céline Dion pret binjakë

SHBA, 2 qershor - Céline Dion, 42 vjec, pret binjakë. Këngëtarja, pas fekondimit të gjashtë in vitro dhe një cikli agopunture ka realizuar ëndrrën e saj... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Tetor 2020

- Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës mbahet dita e dytë e fazës finale të projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës vazhdon kampionatin Individual për veteran për vitin 2020. (Shkollën fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- OJQ Sport4all organizon turneun e streetballit "Prishtina Streetball 2020". (Amfiteatri i Pishines se Germise,  ora 12:00)  

- Partia Demokratike e Kosovës dega në Prishtinë mban konferencë për medie. (Dega e PDK-së në Prishtinë afër restaurant Tiffany në Prishtinë, ora 13:00)