08 Korrik 2020

Kulturë

Miranda Kerr pozon topless

SHBA, 19 maj - Engjëlli i Victoria\'s Secret, e bukura, sensualja, tërheqësja Miranda Kerr nuk resht kurrë së habituri njerëzit. Gjithnjë ka mrekulluar fansat me trupin e saj, kostumet e banjos super-hot tani, e dashura e Orlando Bloom ka dalë në... Lexo

Eva Herzigova shkëlqen në Kanë

Kanë, 18 maj - Shi fotografish, duartrokitje dhe ulërima të fansave. Kështu është pritur Eva Herzigova teksa kalonte tapetin e kuq të festivalit të Kanës.... Lexo

Campbell, ndryshon linjat, shtatzanë

SHBA, 18 maj - Veshje transparente, sensuale, por me disa kilogramë më tepër. E tillë është shfaqur ish-modelja Naomi Campbell në tapetin e kuq të Festivalit... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 Korrik 2020

- Komisioni për Buxhet dhe Transfere shqyrton në parim Projektligjin  për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020. (Ndërtesa e Kuvendi, salla C301, ora 10:00)

- Nënshkruhet Memorandumi i Bashkëpunimit në mes të Ministrisë së Drejtësisë, Rrjetit të Grave të Kosovës, Shoqatës “Rrjeti i Shitësve me Pakicë”, i cili qëllim kryesor ka krijimin e lehtësirave në punësim, të personave të strehuar në strehimoret e dhunës në familje dhe të mbijetuarat/it e dhunës seksuale gjatë luftës. (Hapësirat e Ministrisë së Drejtësisë, kati i 9-të, salla 914, ora 11:00)

- Komuna mban dëgjim publik me banorët të fshatrave Çifllak, Polluzhë dhe Dobidol për përgatitjen e buxhetit për vitin 2021 dhe kornizës afatmesme 2021-2023. (Objekti i Shkollës Fillore të Mesme të Ulët ”Rilindja”në fshatin Çifllak, ora 19:00)

- Komuna mban dëgjim publik me banorët të fshatrave Kramovik, Guri i Kuq dhe Mrasor për përgatitjen e buxhetit për vitin 2021 dhe kornizës afatmesme 2021-2023. (Objekti i Shkollës  Fillore të Mesme të Ulët “Mustafë Ibishi” në fshatin Kramovik, ora 20:00)