12 Korrik 2020

Kulturë

Pagarusha: Kam kënduar me gjuhën e popullit

Prishtinë, 28 maj - “Unë kam pas detyrë të prezentoj këngën popullore të popullit tim dhe kam kënduar me gjuhën e popullit”, ka thënë të enjten mbrëma Bilbili i Kosovës, Nexhmije Pagarusha, në një... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 Korrik 2020

- Kryeministri Avdullah Hoti do të mbajë konferencë për medie. (Oborri i Qeverisë, ora 16:00)