15 Maj 2021

Kulturë

Eminem duet me Lil Wayne

SHBA, 6 tetor - Eminem po përgatitet për edhe një sukses të madh. Pas rikthimit të tij me albumin ‘Recovery’ dhe hit singlat ‘Not Afraid’ dhe ‘Love the Way You Lie’, pop reperi amerikan Eminem në sinlgin e ri ka bashkëpunuar me reperin... Lexo

James Bond mbush 86 vjec

SHBA, 6 tetor - “Bond, James Bond”. Me këtë fjali u pergjigj kur e pyeten për emrin, agjentin sekret 007 me të famshëm të kinematografisë në filmin e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 15 Maj 2021 - Nga pika kufitare Morinë deri në Bajgorë do të bëhet përcjellja e transportit të jashtëzakonshëm i cili do të ketë 6 automjete në shoqërim te cilat do të jenë me një gjatësi maksimale 75 m. (Pik kufitre Morinë - Vërmicë, ora 00:10)

- Vazhdon vaksinimi i personave të moshës mbi 65 vjeç me vaksinën anti-Covid. (Salla 1 Tetori, ora 8:00)

- BP Home Invest, së bashku me fabrikën InstaBuilt mbajnë konferencë për media lidhur me nisjen e kontingjentit te parë të shtëpive modulare për në SHBA. (Fabrika InstaBuilt - rruga Prishtinë Vushtrri afer fshatit Llazarevë, ora 11:30)

- Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për medie. (Selia qendrore e LDK-së, ora 12:00)

- Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit në Prishtinë, Niman Bardhi mban konferencë për medie. (Salla 1 Tetori, ora 12:00)