30 Maj 2020

Kulturë

Hapet ekspozita "France eMotion: udhëtimi i animuar"

Prishtinë, 30 tetor - Ambasada e Francës në Kosovë, Aleanca Franceze dhe Universiteti i Prishtinës do të organizojnë hapjen e ekspozitës "France eMotion: udhëtimi i animuar". Ekspozita paraqet 35 fotografi të vendeve kulturore franceze,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)