09 Prill 2020

Kulturë

Hapet mini biblioteka e parë në lagjen Dardania

Prishtinë, 5 nëntor - Organizata ETEA dhe Kuvendi i të Rinjve të Prishtinës organizojnë sot ceremoninë e hapjes së mini bibliotekës së parë në parkun e vjetër të Lagjes Dardania. Mini biblioteka do të jetë e qasshme 24... Lexo

Sot nis Showcase Teatror i Kosovës

Prishtinë, 31 tetor - Sot në Prishtinë nis edicioni i dytë i Showcase-it Teatror të Kosovës. I organizuar nga Qendra Multimedia, kjo ngjarje këtë vit fuqizohet... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Prill 2020

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, do ta pret në takim Kryeministrin në detyrë të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar lidhur me situatën aktuale të krijuar nga pandemia COVID-19. (Shtëpia e Bardhë, ora 10:30)

- Shkolla Finlandeze organizon Konferencën Virtuale “Si të regjistroheni në universitetet më të mira në botë” e hapur për të gjithë nxënësit në Kosovë. (Google Meet, ora 14:00)

- Komuna e Prishtinës promovon tunelin dezinfektues, i vendosur si masë shtesë për parandalimin e përhapjes së COVID 19. (Oborri i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, ora 14:30)

- Studentët e arteve të AAB-së, sjellin ekspozitën e parë virtuale të studentëve në Kosovë. (Transmetim live në faqen e Kolegjit AAB në facebook, ora 17:30)